• آموزش
  • آموزش دوره های آموزشی معتبر
http://wowslider.com/ by WOWSlider.com v8.5

آموزش ضامن افزایش بهره وری در استفاده از سامانه های نظارت تصویری است. با هدف استفاده بهینه از سامانه های نظارت تصویری واحد خدمات پس از فروش شرکت دانش افزار کاوش آماده برگزاری دوره های آموزشی تخصصی در سه سطح :
- مدیران            - کاربران سیستم          - ادمین سیستم
می باشد.
 این دوره‌ها زیر نظر مدرسین مجرب و توانای کشور برگزار می‌شود و برنامه‌ریزی و تهیه سرفصل‌ها و محتوای آموزشی این دوره‌ها زیر نظر اساتید دانشگاهی صورت پذیرفته است و به‌گونه‌ای طراحی‌شده‌اند که شرکت کنندگان در هر سطح پس از درک صحیح از مفاهیم تئوری سیستم‌ها ، به‌طور عملی نیز با سیستم‌های مختلف و عملکرد آن‌ها آشنا شوند .

آموزش

5 ویژگی مهم که در هنگام ایجاد یک سیستم امنیتی و نظارتی یکپارچه اهمیت دارد:
صاحبان  کسب و کار و صنایع مختلف  همواره به دنبال یک راه حل یکپارچه برای تامین امنیت هستند. ظاهرا در دنیای امروز شمار زیادی از نرم افزارها و سخت افزارها چرخه بی پایانی از خصوصیات و امکانات فنی را ایجاد کرده اند. به عنوان مثال  در برخی از کسب و کارها ممکن است از یک  راهکار یکپارچه ، شامل نرم افزار مدیریت تصاویر (VMS) برای مدیریت سیستمها استفاده کنند که با بکارگیری محصولات مختلف تحت شبکه گسترش یافته و  می تواند پاسخگوی نیاز های سازمان  باشد به عبارتی  با استفاده از یک پلت فرم واحد که انعطاف پذیر باشد ، امکان ایجاد  و بهره برداری از امکانات و محصولاتی همچون قابلیتهای صوتی و کنترل از راه دور بازدیدکنندگان نیز در آینده فراهم می شود.
سرمایه گذاری در vms که تکنولوژی ها و محصولات مختلف را ادغام می کند ممکن است در ابتدا ضروری نباشد اما در طول زمان سبب  سهولت در مدیریت امکانات و افزایش  توانایی ها و قابلیت ها می گردد.در ادامه این ویژگی ها را معرفی می کنیم.

ویژگی  اول:

1-اهداف خود را روشن نمایید
در ابتدا باید شما هدف خود را از نصب سیستم های امنیتی بیان نمایید و اینکه چرا باید سیستم امنیتی نصب کنید؟ به عنوان مثال برای حفظ امنیت در فروشگاه و جلوگیری از دزدی اجناس نیاز به نصب دوربین در فروشگاه ها می باشددر حالی که در صنایع  بیشتر حفاظت محیط و پیرامون و همچنین نظارت خطوط تولید مورد نظر می باشد. بنا براین با شناسایی نیازهای کلیدی و اصلی در کسب و کار خود میتوانید بهترین راهکارها و محصولات را برای اهداف خود تهیه نمایید.

2- امکانات زیر ساخت خود را برای ذخیره داده ها در نظر بگیرید.

 امروزه دوربینهای تحت شبکه با وضوح بالا اطلاعات زیادی را با حجم بالا ایجاد می کنند و  لازم است تا الزامات و امکانات مورد نیاز برای ذخیره این اطلاعات در نظر گرفته شود.  به طور مثال استفاده از تکنولوژی Zipstream در ذخیره سازی باعث کاهش هزینه ها و بهینه سازی در فضای ذخیره سازی می شود.

3-چگونه ROI را اندازه گیری کنید

تمام هزینه ها در یک کسب وکار  بایستی منجر به بازگشت سرمایه گردد.که این مطلب درخصوص   راهکارهای امنیتی و نظارتی متفاوت است . به عنوان مثال در فروشگاه های بزرگ با استفاده از برقرار کردن امنیت می توانید سرقت را به حداقل برسانید و اتلاف سرمایه کاهش می یابد. همچنین با برقراری امنیت ، بسیاری از هزینه هایی که برای بیمه کردن کسب و کار خود نیاز دارید حذف میگردد.

4-لیستی از اولویت ها را ایجاد نمایید

هنگام سرمایه گذاری بر روی بر قراری امنیت حتما دقت نمایید که اولویت شما چه هست و چه هدفی قرار است اجرا شود و از موارد غیر ضروری چشم پوشی کنید. همچنین با نگاهی به آینده میتوان گفت که سیستمهای دارای پلت فرم باز به دلیل انعطاف پذیری و همپوشانی در هزینه های خرید محصولات و آموزش کارشناسان در بلند مورد موجب صرفه جویی در هزینه ها و سود دهی در بلند مدت می گردد.

 5-برنامه ریزی برای آینده

شما باید با توجه به حوزه کاری خود برای کسب و کار تان برنامه ریزی کنید و با نگاهی به آینده نیازهای آتی را برای گسترش فعالیتها اعم از فضای ساختمانهای اداری  و افزایش کارمندان بررسی نمایید .همچنین اتفاقات احتمالی و شرایط مقابله با آنها را پیش بینی نمایید تا حین وقوع با هزینه ای کمتر و سریعتر   با به روز رسانی محصولات و نرم افزار های مدیریت تصاویر  در هزینه ها و زمان خود صرفه جویی نمایید.

1.    آموزش مشتریان
آشنایی با سیستم‌های مداربسته ، آشنایی مبانی شبکه و اصول موردنیاز برای سیستم‌های نظارتی ، آشنایی با محصولات خریداری‌شده و ویژگی‌های آن ، آشنایی با تنظیمات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری دوربین‌ها ، آشنایی با نرم‌افزار مدیریت تصاویر خریداری‌شده ، آشنایی با اصول اولیه نگهداری سیستم و ...
2.    آموزش نمایندگان
آشنایی و معرفی محصولات جدید ، مرور فناوری‌های جدید برای راهکارهای امنیتی ، معرفی قابلیت‌های جدید قابل‌ارائه در راهکارهای امنیتی ، اصول شبکه پیشرفته ، راهکارهای ذخیره‌سازی ، راهکارهای نوین انتقال داده ، تنظیمات موردنیاز برای شبکه و ...
3.    آموزش علاقه‌مندان
مبانی شبکه ، مبانی سیستم‌های نظارتی ، اصول انتخاب دوربین ، اصول محاسبه پهنای باند و فضای موردنیاز ، تنظیمات دوربین‌های تحت شبکه ، تنظیمات سرور ، تنظیمات سوئیچ و مسیریاب ، اصول مستندسازی در سیستم‌های نظارتی ، مبانی ویدیو سرور و اصول کارکرد آن و ....
4.    دوره‌های خاص
این دوره‌ها بر اساس نیاز مشتری و دوره‌های کاملاً خاص فنی اجرا می‌گردد . ازجمله موارد این دوره‌ها می‌توان به کانفیگ سرور و ذخیره‌ساز به‌صورت حرفه‌ای ، تنظیمات شبکه و سرور شبکه‌های بزرگ نظارتی و ... اشاره نمود.
5.    دوره‌های مدیریت
در این دوره‌ها مدیران با اصول بهره برداری صحیح از سامانه نظارت تصویری آشنا می گردند تا بتوانند برای تصمیم گیری در این حوزه بهتر عمل نمایند.
در تمامی این دوره‌ها جزوات آموزشی مختلفی تهیه و تدوین‌شده است که به دانشجویان تقدیم خواهد شد. شایان‌ذکر است که پس از طی دوره و اخذ آزمون ، گواهی دوره به دانشجو اعطا خواهد شد. این دوره‌ها می‌تواند بنا به تقاضای کارفرمایان در شهرهای مختلف اجرا گردد.