• گارانتی
http://wowslider.com/ by WOWSlider.com v8.5

یکی از ماموریت های مهم واحد خدمات پس از فروش ، ارائه خدمات گارانتی به مشتریانی است که کالا های آنها در مدت زمان تضمین محصولات دچار ایراد شده اند. شرکت دانش افزار کاوش با کمک مهندسین مجرب و آموزش دیده و با استفاده از اتوماسیون CRM خود همواره در ارائه خدمات گارانتی به مشتریان در سطح استانداردهای بین المللی عمل نموده و موجب آسایش خاطر مشتریان را فراهم آورده است.

گارانتی

یکی از مشکلاتی که بعد از گذر سال ها برای دوربین‌ها ممکن است اتفاق بیافتد ، نیاز به تعمیر دوربین‌ها می‌باشد. واحد خدمات پس از فروش آماده ارائه خدمات تعمیرات برای دوربین‌هایی است که دوره تضمین آن به اتمام رسیده و یا به دلیل رعایت نکردن شرایط صحیح نصب خارج از گارانتی می‌باشند.
متاسفانه در پاره ای از موارد به دلیل عدم نصب صحیح و استاندارد ، دوربین‌ها دچار مشکل خواهند شد به‌طور مثال با نفوذ آب به داخل دوربین برد دوربین دچار مشکل می شود لذا دوربین خارج از گارانتی بوده و نیاز به تعمیرات جدی دارد.
فرایند تعمیرات در سریعترین زمان ممکن به مشتری ارائه می‌گردد و تمام کارشناسان تمام تلاش خود را در ارائه سرویس بهینه و سریع با دقت بالا انجام می دهند. در فرایند تعمیرات در ابتدا پس از بررسی دوربین‌ها ، قبل از انجام تعمیر قیمت خدمات مربوطه به مشتری اعلام خواهد شد و در صورت تائید ایشان ، گروه تعمیرات این بخش سریعاً کار خود را شروع خواهد کرد. دوربین‌ها پس از تعمیر به بخش کنترل کیفیت ارسال خواهند شد. طبق سیاست اتخاذ شده هر دوربین تعمیری باید مدت زمان تست خود را در زمان 48 ساعت در این واحد بگذراند و طبق استانداردها و چک‌لیست‌های خاص دوربین‌های تعمیری پس از بررسی کامل به مشتری تحویل داده خواهد شد.